#autoprezentacja

Cześć!

IMG_5965

Nazywam się Eryk Markowski. W przeszłości chciałem być między innymi chirurgiem, archeologiem czy kierowcą śmieciarki. W końcu zostałem blogerem, który chciałby pracować w mediach. Dlatego też wybrałem studia z   dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (aktualnie III rok). Lat mam 22. Podobno bardzo dużo czytam. Ja twierdzę, że dużo, bez tego „bardzo”.

Ten blog to opis mojej przygody z Bogiem i walki ze stereotypem smutnego katolika. Dzielę się tym, czego sam doświadczam. Stąd też tytuł tego bloga: „Gaudium Fidei„, czyli „radość wiary„. W wyborze takiej nazwy bardzo pomógł papież Franciszek (którego kocham miłością wielką!), gdy powiedział:

Idźmy za Jezusem, towarzyszmy Mu, naśladujmy Jezusa, ale przede wszystkim wiedzmy, że to On nam towarzyszy i bierze nas na Swoje ramiona. To jest powód do naszej radości, nadziei, którą musimy wnosić w nasz  świat. Nieśmy wszystkim radość wiary!

Ufam, że będziesz się tu dobrze czuła/czuł. Proszę Cię na koniec jedno – jeśli czytasz te słowa, zmów jedno „zdrowaś Mario” w intencji autora tego bloga.

Pozdrawiam,
Eryk Markowski

Przejdź do paska narzędzi