Bloger poleca bloga, czyli Share Week 2015

Bloger poleca bloga, czyli Share Week 2015

Nie jestem wpływowym ani znanym blogerem, nie mam tysięcy czytelników, ale postanowiłem wziąć udział w akcji Share Week. Dlaczego? Aby pokazać Wam, że są w sieci miejsca, gdzie naprawdę można przeczytać coś mądrego i wartościowego. Akcja Share Week polega na poleceniu 3 blogów, które moim subiektywnym zdaniem są warte regularnej lektury. No to tyle tytułem wstępu. Panie i Panowie – oto moje TOP3 wśród blogów (kolejność przypadkowa).

Share-Week

Love Story – każdy wpis Dominiki wywołuje u mnie efekt WOW. Pisze ona o swojej przygodzie z Tym Najważniejszym – Chrystusem. Jednak nie znajdziecie tu kościelnej nowomowy, pomponiastych przemyśleń. Ten blog jest jak książka. Dominika pisze bardzo prosto, bo też taki jest Bóg. Prosty. W tym blogu wyraźnie widać, że w wierze chodzi o relację – osoba z Osobą. Najczulsza, najintymniejsza relacja ever.

HIPSTER KATOLICZKA – Jola Szymańska przekonuje nas wszystkich, że katolicyzm to nie wiocha, ale coś na czasie. Katolicyzm jest slow, eko i vintage, jak sama autorka mówi. Od pewnego czasu Jola prowadzi również vloga Mój Dom, w którym rozmawia z osobami, które nie wstydzą się przyznawać do swojej wiary.

Pochwalony.eu – były już panie teraz pora na pana. Krzysiek, autor tego bloga, pisze o wierze, kulturze, społeczeństwie. „To co go wyróżnia, to dążenie do opisywania świata z perspektywy człowieka, który chodzi z Panem Bogiem pod rękę. Bez zbytniego napięcia, bez śmiertelnej powagi, bez wymaganych metryk i bez imprimatur.”