Samorządowcy są na "tak"

Samorządowcy są na „tak”

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie nie tylko religijne. Skorzystać na tym mogą nie tylko diecezje i instytucje religijne, ale również województwa, miasta, gminy, powiaty. Jest to znakomita okazja do promocji i reklamy danego regionu. 

IMG_3590

W poniedziałek 2 marca w radomskim Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie z samorządowcami z województw mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego, gdyż na ich terenie leży diecezja radomska. Dotyczyło ono idei Światowych Dni Młodzieży oraz poprzedzających je Dni W Diecezji. Samorządowcy dowiedzieli się jak wyglądają ŚDM, przekonali się, że to wydarzenie ściąga miliony ludzi z całego świata. Zapoznali się oni również z planem przygotowań naszej diecezji do przyjęcia młodych ludzi, poznali wstępny ramowy plan pobytu obcokrajowców na naszej ziemi oraz poznali obszary, na których diecezja i centra ŚDM będą bardzo liczyły na współpracę z instytucjami państwowymi.

Na spotkaniu obecni byli między innymi ordynariusz diecezji radomskiej biskup Henryk Tomasik, prezydent miasta Radom Radosław Witkowski, wicemarszałek województwa Leszek Ruszczyk, wójtowie, burmistrzowie, księża dziekani i wielu, wielu innych. Widać więc, że dobre zorganizowanie i przyjęcia młodzieży z całego świata to ważna kwestia i dla polityków, i dla księży, czy szerzej – ludzi ściśle zaangażowanych w promowanie ŚDM w naszej diecezji. Cieszy to, że burmistrzowie niektórych miejscowości już podczas spotkania deklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów. To bardzo ważny i czytelny sygnał pokazujący, że współpraca jest potrzebna i możliwa.

IMG_3620

Jednak zanim Dni W Diecezji to przed diecezją radomską niezwykle ważne wydarzenie – w Niedzielę Palmową rozpoczniemy peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży. Jak słusznie zauważył ks. Zbigniew Niemirski z radomskiej redakcji Gościa Niedzielnego „To, jak je przyjmiemy, będzie bardzo ważnym znakiem, na ile jesteśmy przygotowani na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r.” Symbole będą u nas w bardzo ważnym czasie – podczas Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego, Wielkanocy oraz po niej. Warto więc dobrze przygotować się na ich przyjęcie.

 

PS: Moją fotorelację z tego wydarzenia można jak zwykle obejrzeć na fanpejdżu Światowe Dni Młodzieży 2016 – Diecezja Radomska.