Sakra biskupia w Radomiu - mały fotoreportaż

Sakra biskupia w Radomiu – mały fotoreportaż

W ostatnim dniu lutego 2015 roku w moim ukochanym Radomiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Oto diecezja radomska została wzbogacona o nowego pomocniczego biskupa. I choć od ogłoszenia nominacji ks. Piotra Turzyńskiego minął ponad miesiąc to dopiero teraz możemy w pełni cieszyć się posiadaniem trzech biskupów.

IMG_2960

Przyznam się szczerze, że czekałem na tę uroczystość z wielką niecierpliwością. Oglądając różne reportaże ze święceń biskupich w różnych częściach naszego kraju zawsze miałem pragnienie przeżycia choć raz tej uroczystości. Pan Bóg jest wielki, bo teraz nie tylko uczestniczyłem we Mszy Świętej, podczas której były już wicerektor radomskiego seminarium duchownego przyjął sakrę biskupią, ale na dodatek mogłem ją fotografować. Na opisanie moich uczuć jakie towarzyszyły mi podczas tej liturgii brakuje słów. Była radość, był stres, było wzruszenie, była duma. I ogromna wdzięczność Panu Bogu za to, że spośród wielu potencjalnych kandydatów On wybrał właśnie ks. Turzyńskiego. Kapłana, który regularnie prowadzi jeden z wakacyjnych turnusów Domowego Kościoła, który pasjonuje się siatkówką, literaturą (szczególnie fantasy – Tolkien!), duchowością Ojców Kościoła.

„Jak widzicie zostałem obdarowany, bez żadnej mojej zasługi, nie tylko w tej chwili, ale w ciągu całego mojego życia. I chcę wam powiedzieć, że mam poważny problem: jak spłacić ten wielki dług dobra, jak odwdzięczyć się Bogu i ludziom.”

Powyższe słowa, które wypowiedział biskup Turzyński na zakończenie uroczystości w radomskiej katedrze zapadły mi bardzo mocno w pamięć. Widać tu wyraźnie głębokie poruszenie i pokorę nowego biskupa.

Na zakończenie w imieniu biskupa Piotra przekazuję jego prośbę, którą wypowiedział podczas święceń: „Nie zapominajcie modlić się za mnie”.

 

Poniżej kilka zdjęć z tej uroczystości. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Pełną galerię można znaleźć na facebooku na fanpejdżu Światowy Dzień Młodzieży 2016 – Diecezja Radomska.

IMG_2936

IMG_3009

IMG_3139

IMG_3243

IMG_3285