Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – start!

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – start!

22 października, w pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w radomskiej katedrze, bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy Świętej, podczas której uroczyście zainaugurowano przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej.

IMG_1260

Uroczystą Mszę Świętą wraz z radomskim ordynariuszem sprawowali księża Marek Adamczyk i Mariusz Wilk, diecezjalni duszpasterze młodzieży i koordynatorzy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej. Do koncelebry dołączyli również kapłani, którzy są odpowiedzialni za przygotowanie wybranych parafii – dekanalnych centrów ŚDM.

IMG_1288

IMG_1371

W homilii bp Tomasik przypomniał pokrótce historię pontyfikatu świętego papieża-Polaka. Przypomniał, że szczególne miejsce w jego sercu zajmowała młodzież. O nich mówił, że są „przyszłością Kościoła”. Biskup Tomasik prosił, by młodzi ludzie wpatrywali się w pontyfikat św. Jana Pawła II, by w nim szukali wzorców człowieczeństwa.
Pod koniec Mszy Świętej został odczytany dekret bpa Henryka powołujący parafialne i dekanalne centra Światowych Dni Młodzieży. Następnie księża wraz z przedstawicielami młodzieży z danej parafii odbierali z rąk ordynariusza oficjalne dekrety oraz miniaturowe symbole ŚDM – krzyż i ikonę Salus Populi Romani.

IMG_1262

IMG_1373

Ostatnią oficjalną częścią było ustanowienie przez biskupa sekcji specjalistycznych pomagających w przygotowaniu tego niezwykłego wydarzenia, między innymi sekcji katechetycznej, liturgicznej, fotograficznej itp.

Na koniec ordynariusz diecezji radomskiej wystosował apel o żarliwą i codzienną modlitwę, by Światowe Dni Młodzieży przygotować nie tylko od strony zewnętrznej, reprezentatywnej, ale również od strony duchowej, by nie zabrakło własnej formacji ludzi odpowiedzialnych za organizację tego spotkania, na które już niecierpliwie czekamy.